Καλωσορίζουμε στην ομάδα των μεντόρων μας τoν Vangelis Sakelliou.
Ο Βαγγέλης διαθέτει πτυχίο Οικονομικών Επιστημών από το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Πειραιά και μεταπτυχιακό στα Χρηματοοικονομικά από το Brunel University.
Εργάζεται πάνω από 15 χρόνια σε μερικές από τις μεγαλύτερες Fintech εταιρείες στον κόσμο, όπως οι SunGard, FIS, Intercontinental Exchange, SuperDerivatives και Bloomberg. Αναλαμβάνει την οικοδόμηση νέων αγορών και την προσφορά νέων προϊόντων σε ολόκληρο τον κόσμο, τη διαβούλευση με τους πελάτες για πολύπλοκες λύσεις και την υπογραφή συμβάσεων.
Είναι υπεύθυνος για τη δημιουργία στρατηγικής και παρουσίας σε Ευρώπη, Μέση Ανατολή και Αφρική για την FinIQ, μια ασιατική εταιρεία που προσφέρει κορυφαία χρηματοοικονομική τεχνολογία.
Η τεχνογνωσία του είναι κυρίως η χρηματοοικονομική τεχνολογία, η τραπεζική και οι χρηματοπιστωτικές αγορές, αλλά το ενδιαφέρον του περιλαμβάνει επίσης την AI και machine learning, τα big data, τη στρατηγική πωλήσεων και το Digital Marketing.
Βαγγέλη, σε ευχαριστούμε για τον πολύτιμο χρόνο που μας διαθέτεις.

Μοιραστείτε το άρθρο